22 травня 2022 року Мапа сайту

Історія кафедри хірургії № 4 з малоінвазивною хірургією.

 

Кафедра хірургії № 4 з малоінвазивною хірургією була створена у вересні 2017 року як підрозділ навчально-наукового інституту післядипломної освіти. На кафедру покладена роль основної базу для навчання лікарів-інтернів з фаху «Хірургія» та навчанню студентів основам сучасних малоінвазивних технологій в практиці лікаря-хірурга. Базою кафедри стала реорганізована 3 міська клінічна лікарня (в минулому - залізнична лікарня). Зусиллями адміністрації академії за 2 роки функціонування кафедри придбано та введено в експлуатацію надсучасне обладнання для виконання новітніх оперативних втручань на рівні не гіршому ніж закордоном. Кафедру очолив видатний та знаний у Полтаві лікар-хірург, професор, доктор медичних наук Дудченко Максим Олександрович, який підібрав собі команду молодих однодумців, які бажають відкривати нові горизонти лікування для людей, а також навчати перспективним методам молоді покоління фахівців. За перший рік функціонування кафедри основним напрямком її діяльності стала абдомінальна хірургія: так усі працівники кафедри залучені до ургентних хірургічних чергувань по місту, була відремонтована та наповнилася пацієнтами кафедральна операційна зала. Але неприпустимо було зупинятися на досягнутому, тому починаючи з другого року кафедральні працівники доцент Кравців М.І. та асистент Іващенко Д.М. пройшли спеціалізації лікарів ультразвукової діагностики, а це дозволило підняти планку в діагностиці захворювань та використанні ультразвуку впродовж операцій, що дало змогу впровадити мініінвазивні втручання на венозних судинах – їх радіочастотну абляцію. З 2019 року асистент Іващенко Д.М. пройшов спеціалізацію лікаря-уролога та впровадив у практику відділення сучасні ендоскопічні урологічні операції – контактну лазерну літотрипсію каменів сечовивідних шляхів та трансуретральну біполярну резекцію передміхурової залози. Паралельно з нарощуванням хірургічної активності не припиняється й навчально методична та наукова робота: щоденно проводяться семінарські та практичні заняття з лікарями інтернами з фаху «Хірургія» І, ІІ та ІІІ-го року навчання а також викладається тижневий цикл «Малоінвазивні технології в медицині» для студентів VI-го курсу лікувального факультету українською, російською та англійською мовами. Усі співробітники кафедри мають сертифікати про знання іноземних мов В2 та С1. Постійно, разом з лікарями-інтернами, викладачі беруть участь в регіональних та всеукраїнських конференціях, проходять закордонні стажування за новими напрямкам оперативної техніки. Викладачами кафедри за роки функціонування видані 4 підручника та 2 навчальних посібника для студентів, більше 30-ти статей у вітчизняних та закордонних журналах. На базі кафедри, завдяки науковим контактам з провідними хірургічними кафедрами міста Києва та Харкова, вже проведені майстер-класи з лапароскопічного лікування захворювань кишечнику, гриж черевної стінки та аугментації молочних залоз.

Одним з напрямків перспективного розвитку кафедри є впровадження симуляційної медицини шляхом навчання на лапароскопічних тренажерах мануальних навичок роботи з інструментарієм. Для цього на початок 2020 року завершено обладнання навчального залу в якому розміщені індивідуальні робочі місця з запатентованими на кафедри тренажерами «Surgery Assist» з необхідним обладнанням. Ними мають змогу користуватися лікарі-інтерни, студенти та й досвідчені хірурги для покращення своєї майстерності. Також у новітній залі обладнана система онлайн-трансляцій з операційної для комфортного та сучасного проведення майстер-класів та відео-конференцій.

Щодо лікувальної роботи, то тут перспективними напрямками роботи є ендоскопічні операції на кишечнику, мініівазивне лікування проктологічних захворювань та робота в напрямку реконструктивної та бариатричної хірургії. Для цього на кінець 2019 року завідувач Дудченко М.О., доц. Кравців М.І., ас. Прихідько Р.А., пройшли курси підвищення кваліфікації та отримали сертифікати лікарів-онкологів.

З вересня 2021 року навчальна база кафедри розширилась - кафедра представлена у двох закладах міста Полтави - КП "2-а Міська клінічна лікарня" та КП "3-я Міська клінічна лікарня". Завідувачем кафедри з вересня 2022 року призначено доцента Кравців М.І., колишній завідувач - професор Дудченко М.О. зайняв посаду директора КП "2-а Міська клінічна лікарня" та продовжує працювати на кафедрі на посаді професора.